| Name | IPS TFT LCD Display |
|---|---|
| Touch Screen | No |
| Viewing | Full View |
| Number Of Pins | 24 Pins |
| Color Gamut | RGB 100% |
| Outline Size | 31.52x34.72x1.51 Mm |
|---|---|
| Screen Type | LCD TFT |
| Fpc Connect | 50 Pins |
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive |
| Resolution | 344x476 |
| Module Size | 24.74*16.9*1.42 (mm) |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Fpc Connect | 30 Pins |
| Interface Types | 6800/8080 Parallel, 4-wire SPI, And I2C |
| Viewing Angles | All Viewing Angles |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Brightness | 250 Cd/m2 |
| Display Mode | Normal White |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Operating Temperature | -40°C To +70°C ( Customizable ) |
|---|---|
| Outline Screen Size | 47.0(L) X 43.0(W) X 13.8(T) Mm |
| Number Of Pixels | 128*64 |
| Interface | 12C |
| Drive Ic | SSD1309 Or Equivalent |
| Outline | 15 X 15 X 2.42 (mm) |
|---|---|
| Display | OLED |
| Display Mode | Passive Matrix |
| Fpc | 4 PIN |
| Pixel Size | 0.155 X 0.155 (mm) |
| Name | 256X64 SSD1322 OLED Display |
|---|---|
| Operating Temperature | -10~+60℃ |
| Type | AMOLED LCD |
| Driver IC | SSD1322 |
| Display | AMOLED |
| Pixel Pitch | 0.23 * 0.23(mm) |
|---|---|
| Active Area | 14.10 (W) X 28.82(H) Mm |
| General Tolerance | +/-0.2mm |
| Sizes Range | 1.3 Inch |
| Viewing Direction | 160° |
| Backlight | 4 Chip White LED, 4PVF =3.2+1.0V;IF=80mA |
|---|---|
| Resolution | Varies By Model |
| Display | Oled |
| Contrast Ratio | Varies By Model |
| Type | PMOLED |
| Response Time | Less Than 0.01 Milliseconds |
|---|---|
| Touch Panel | Oncell Touch |
| Active Area | 35.052(W) X17.516(H) Mm |
| Size | 1.54 Inch |
| Lcd Driver Ic | SPD0301ZD |