| Panel Size | 5inch(diagonal) |
|---|---|
| Backlight | LED |
| Number Of Pins | 40 Pins |
| Brightness | 300 Cd / M2 |
| Tft Interface | RGB |
| LCD Mode | Transmissive |
|---|---|
| Application | Industrial , Consumer |
| Size | 7 Inch |
| Tft Interface | HDMI, USB |
| VA Size | 154.08 * ( H ) * 85.92( W ) Mm |
| Aa Size | 30.60(W) X 40.80(H) |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Pin Number | 14 PIN |
| Interface Types | 4Wire SPI |
| Packaging Details | CARTON |
|---|---|
| Delivery Time | 3-4WEEKS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100000/MONTH |
| Place of Origin | China |
| Interface | MCU 8/16bit |
|---|---|
| Viewing Direction | All |
| Pixel Size | 0.18(H)x0.18(V) |
| Dimensions | 50.00x69.20x2.30 |
| Display Color | 262k |
| Colors | 65K |
|---|---|
| Viewing | 6:00 |
| Backlight Color | White |
| Visible Area Size | 43.2mm×57.6mm |
| Outline Size | 50 Mm * 69.20 Mm * 2.30 Mm |
| Fpc | 40pin |
|---|---|
| Interface | RGB 24bit |
| Backlight Technology | LED |
| Driver Ic | ST7262 |
| Operation Temperature(°C) | -20~70℃ |
| Resolution | 1920 X R.G.B. X 1080 |
|---|---|
| Brightness | 1500 Cd/m² |
| Outline Dimension | 365.72x220.39x12.5 |
| Contrastratio | 800:1 |
| Displaysize | 15.6 Inches |
| Interface | 4Line SPI |
|---|---|
| Driver Lc | ILI9488 |
| Active Area | 48.96(H)x73.44(V) |
| Brightness | 400 Cd/m² |
| Display Colors | 262K |
| Interface | 24 Bit RGB Interface |
|---|---|
| Driver Ic | OTA5180A |
| Lcd Size | 4.3inch |
| Color | 16M Colors |
| Resolution | 480x272 |