| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Number Of Characters | 16 Characters X 2 Lines |
| Controller | SED1520 Or Equivalent. |
| Dot Pitch | 0.6mm(L)*0.49mm(W) |
| Module Size | 84.0(W) ´ 44.0(H) ´ 9.3 Max (T) |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Optimum Resolution | 800*1280 |
| Input Voltage | 2.8~3.3V |
| View Direction | ALL |
| Commodity | 8 Inch Color Display |
| LCM Interface | MIPI |
|---|---|
| Luminace | 1200cd/m2 |
| Active Area | 94.2(H) * 150.72(V) |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Fpc Pin Number | 40 Pins |
| View Direction | 6 O'clock/12 O'clock |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Polarizer Mode | Transmissive |
| Technology | LCD |
| Contactor | Pin, Zebra Or FPC |
| Overall Dimensions | 34.3 × 45.5 × 3.8 Mm |
|---|---|
| Panel Type | LCD |
| Interface Types | I2C |
| Operating Temperature | -40℃ To +85℃ |
| Luminance | 60 Cd/m2 |
| Back-light | LED Side-light Type |
|---|---|
| Interface Type | SPI |
| Drive | ST7789V |
| Lcd Active Area | 33.48*44.64 |
| Peration Temperature | -20~+70 |
| Viewing Angle | All |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Resolution | 240*240 |
| Pixel Driving Element | A-Si TFT |
| Keywords | 1.33 Inch Lcd Display |
| Outline Dimensions | 235x143x5.9mm |
|---|---|
| Number Of Dots | 1024X600 |
| Connectivity | LVDS |
| Brightness | 200 Cd/m2 |
| Origin | China |
| Interface Type | LVDS |
|---|---|
| Lcd Type | RTP |
| Size | 8.0 |
| Resolution | 1024*768 |
| Module Size | 174.00×136.00×2.45mm |
| Touch Points | 2~10 Available |
|---|---|
| Pitch | 0.5mm |
| Surface Hardnes | ≥7H |
| Glass Frosted Hardnes | 1.1mm ITO Glass |
| Outline Dimension | 105.5*66.2*2.95mm |