| Drive Method | 1/4Duty, 1/3 Bias |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m2 |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Outline Size | 48.0(W)* 65.0(H)* 2.8(T) Mm |
| Backlight Type | LED |
| Interface | HDMI, VGA |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| LCD Driving Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias, 3.0V |
| Display Type | STN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |
| VA Size | 76(W)* 16(H) Mm |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Display Mode | VA, Negative |
| Module Size | 80(W)* 22.5(H)* 2.0(T) Mm |
| Touchscreen | No |
| Display Technology | TFT LCD |
|---|---|
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
| Pins Number | 40PINS |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2 ( Customizable ) |
| Contrastratio | 1000:1 |
| Fpc Connect | 24 Pins |
|---|---|
| Dimensions | 57.14 X 96.85 X 1.95 Mm |
| Luminance | 420 Cd/m2 |
| Screentype | LCD TFT |
| Storagetemperature | -30°C To 80°C |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Type | TFT LCD |
| Backlighttype | LED |
| Viewing Angle | 80° All Directions (CR ≥ 10) |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
|---|---|
| Resolution | 320*480 Pixels |
| Interface Types | 16-bit Parallel (DBI Type B) |
| Touch Screen | With Resistive Touch Panel |
| Color Depth | 16.7 Million Colors |