| Product Type | TFT LCD Screen |
|---|---|
| Lcd Type | IPS |
| Pins Number | 12Pins |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Size | 1.33 Inch |
| Pin | 14 |
|---|---|
| Number Of Dots | 240(RGB)X 320 |
| Product Type | Tft Lcd |
| Operation Temperature | -30℃ To +85℃ |
| Outline Dimension | 42.72x60.26x3.05mm |
| Resolution | 480*800 Pixels |
|---|---|
| Product Type | IPS TFT LCD Screen |
| Screen Type | TFT |
| Screen Size | 3.97 Inches |
| Interface | MCU16 Bit |
| Pin Number | 36 PIN |
|---|---|
| Operating Temp | -30°C To +80°C |
| Optics | 6:00 Viewing Direction |
| Backlight Technology | LED |
| Glass | TN, Negative, Transmissive |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
|---|---|
| Brightness | 300 Cd/m2(nits) |
| Displaysize | 2.4 Inches |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Interface | SPI (can Be Customized) |
| Dimensions | 99.5(W)* 67.7(H)* 2.8(T) Mm |
|---|---|
| Drive Condition | 1/4 Duty1/3bias |
| Display Mode | VA, Negative |
| Number Of Pins | 25 Pin |
| Voltage | 5.0 V |
| Display Size | 4.3 Inches |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Interface Types | RGB |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Mode | Normal White |
| Pins Number | 40 Pins |
|---|---|
| Pixel Arrangement | RGB-Stripe |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Displaysize | 3 Inches |
| Interface | RGB 16-bit |
| Interface | RGB/MCU/SPI |
|---|---|
| Operating Temperature | –20℃ To +70℃ |
| Viewing Angle | All Viewing Angle(80/80/80/80) |
| Display Type | TFT |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Operating Temp | -20°C To +70°C |
|---|---|
| Active Area Size | 51.84×86.40 Mm |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Touchscreen | Optional Capacitive Or Resistive |
| Screen Size | 4 Inches |