| Size | 10" TFT |
|---|---|
| Driver Ic | Hx8282a+Hx8696a |
| Screen Type | TFT |
| Interface Type | RGB |
| Back Light | 39-Dies White LED Light |
| Active Area | 95.04(W)×53.856(V) Mm |
|---|---|
| Led Life | 50000 Hours |
| Brightness | 250 Nits |
| Product | 4.3 Inch IPS TFT LCD Display |
| Logic Voltage | 2.5V-3.3V |
| Name | LCD 7 Segment Display |
|---|---|
| Backgroundcolor | White |
| Display Type | HTN Negative, Transmissive |
| Operating Temp | 0 To 50℃ |
| Driver Ic | AIP31621E |
| Operating Voltage | 3.3V |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Interface Types | SPI |
| Technology | LCD |
| Driver Method | 1/64 Duty Cycle, 1/9 Bias |
| Weight | 2.18 (g) |
|---|---|
| Display Color | WHITE |
| Operating Temp | -40°C ~ +70°C |
| Oled Type | Amoled |
| Outline | 37.06(W) X19.52(H) Mm |
| Lcd Drive Voltage | 5.0V |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Interface | Connector,LVDS,MIPI,RGB,8-bit) |
| Backgroundcolor | White |
| Display Mode | VA, Negative |
| Brightness | 250 Cd/m² |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Display Technology | TFT LCD |
| Size | 1.3 Inch |
| Touch Screen | Customized |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Brightness | 250 Cd/m2 |
| Display Mode | Normal White |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Screen Size | 9 Inches |
|---|---|
| Active Area | 198 (H) X 111.696(V)mm |
| Backlight Type | LED |
| Screen Type | TFT |
| Pins Number | 50 Pins |
| Dimensions | 42.72(H)* 60.26(V)* 2.40(D) Mm |
|---|---|
| Resolution | 240*320 |
| Touch Screen | Customized |
| FPC Connect | 18PIN, Soldering Type |
| Backlight | White LED |