| Voltage | 3.0V |
|---|---|
| Dot Matrix | 128*64 Dots |
| Viewing Angle | 160 Degrees |
| Fpc Number | 21PIN |
| Driver IC | ST7567A |
| Brightness | 250 Cd/m2 |
|---|---|
| Viewing Area | 114.0(W) ´ 64.0(H) |
| Backlight Technology | LED |
| Controller | T6963C Or EQU. |
| Interface Type | HDMI, VGA |
| Name | Segmented LCD Display |
|---|---|
| Controller | ST7567 |
| LCD Viewing Area | 22.6(W)* 29.0(H) Mm |
| Module Size | 25.0(W)* 37.9(H)* 3.8(T) Mm |
| Drive Voltage | 3.7V |
| Refresh Rate | 60Hz |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Backlight Type | LED |
| Touch Screen | No |
| Operating Temperature | -10~+60℃ |
| Resolution | 128*64pixels |
|---|---|
| Working Voltage | 3.3V |
| Driver Ic Model | S6B0724 |
| Panel Type | STN-LCD LCD Module |
| Model | COG LCD Display |
| Name | Graphic LCD Display |
|---|---|
| Lcd Type | FSTN(Black-white), Positive |
| Display Size | 128x64 Pixels |
| Vdd | 3.0V |
| Brightness | >100 Cd/m2 |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Polarzer Mode | Transflective |
| Display Resolution | 160x128 Pexels |
| Contrast Ratio | Varies Depending On Model |
| Duty | 1/128DUTY |
| Name | 7 Segment LCD Display |
|---|---|
| Operating Temperature | -20 To 70 Degrees Celsius |
| Polarizer | Transmissive |
| Control Ic | ST7565R |
| Backlight Type | Green LEDs |
| Name | Small LCD Display Module |
|---|---|
| Display Resolution | 128*64 |
| Viewing Area | 53.50 X 28.80mm |
| Item | 12864 LCM |
| Driving Method | 1 / 64 Duty,1 / 9 Bias |
| Display Mode | 128x64 Graphic LCD Display |
|---|---|
| Dots / Resolution | 128 × 64 Dots |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Driver Method | 1/65D 1/9B, VIcd = 9.8V, Vdd = 3.0V |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |