| Name | TFT LCD Display |
|---|---|
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Display Type | TFT |
| Resolution | 480x800 Dots |
| Viewing Angle | 178 Degrees |
| Name | LED Backlit TFT LCD Display |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | IPS LCD Panel |
| Pin Number | 50 Pins |
| Type | TFT,LCM |
| Dot Pitch | 0.519mm(L)*0.45mm(W) |
|---|---|
| Controller | SPLC780D1 OR EQUIVALENT |
| Color | White |
| Storage Temperature | -20~70° |
| Connetor | FPC |
| Lcd Type | FSTN, Positive |
|---|---|
| Name | COG LCD Display |
| Pin Count | 32PIN |
| Backlight Type | LED |
| Controller | ST7567 |
| Viewing Angle | All |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Resolution | 240*240 |
| Pixel Driving Element | A-Si TFT |
| Keywords | 1.33 Inch Lcd Display |
| Display Color | 16.7 M |
|---|---|
| Size | 13.3 Inch |
| Active Area | 293.76 X 165.24 (mm) |
| Brightness | 1000 Cd/m² |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
|---|---|
| Dimensions | 42.72(W) X 59.46(H) X 2.34(T) |
| Luminance | 400 Cd/m2 |
| Resolution | 240*320 Pixels |
| Connection | Plug-in |
| Screen Type | Graphic |
|---|---|
| Display Size | Customized |
| Viewing Angle | 12 O' Clock |
| Drive Method | 1/65duty 1/9 Bias |
| Rohs Compliant | Yes |
| Contactor | COG+FPC |
|---|---|
| Size | Customized |
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Number Of Dots | 128X64 Dots |
| Polarizer Mode | Transmissive |
| Display Mode | 128x64 Graphic LCD Display |
|---|---|
| Dots / Resolution | 128 × 64 Dots |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Driver Method | 1/65D 1/9B, VIcd = 9.8V, Vdd = 3.0V |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |