| Operating Voltage | 3.3V / 5V |
|---|---|
| Pixel Pitch | 0.18mm |
| Overall Dimensions | 35.1 X 30.9 X 3 Mm |
| Contrast Ratio | Up To 10,000:1 |
| Backlight Technology | LED |
| Operating Temp | -20°C To +70°C |
|---|---|
| Connect | Soldering/Hotbar (customizable) |
| Operatingvoltage | 3.3V |
| Aspectratio | 16:9 |
| Outline Dimensions | 26.7x19.26x1.41 (mm) |