| Voltage | 3.0V |
|---|---|
| Segment Size | Customizable |
| Operate Temperature | 0~+50℃ |
| Number Of Segments | CUSTOM |
| Lcd Type | HTN Positive, Transmissive |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Resolution | 160*160 |
| Outline Size | 82.2(L) X 76.0(W) X 9(T) Mm |
| Brightness | Customized |
| Connect | Metal Pin ( Can Be Customized ) |
| Connectivity | FPC |
|---|---|
| V Area Size | 41*32.5mm Or Custom |
| Light Source | White LED*6 |
| Size | 45.1*38.2mm*0.7mm Or Custom |
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Backlight Color | White |
|---|---|
| Operating Temperature | 0~+50℃ |
| Customized | Customized |
| Screen Size | Customized |
| Connector | PIN, 34 Numbers |
| Name | 2.9 Inch LCD Screen |
|---|---|
| Color Depth | Monochrome |
| Operating Temperature | -10 To 60 Degrees Celsius |
| Backlight Type | LED |
| Display Size | 128x64 |
| Outline | 15 X 15 X 2.42 (mm) |
|---|---|
| Display | OLED |
| Display Mode | Passive Matrix |
| Fpc | 4 PIN |
| Pixel Size | 0.155 X 0.155 (mm) |
| Overall Dimensions | 133.0 X 44.0 X 2.80 Mm |
|---|---|
| Pin Number | 72 Pins |
| Operating Temp | -20°C To +70°C |
| Driving Condition | 1/8 Duty, 1/5 Bias |
| Optics | All Viewing Angles |
| Dimensions | 65.8 X 36.8 X 6.2 Mm |
|---|---|
| Viewing Size | 53.0 X 24.6 Mm |
| Backlight Type | LED |
| Viewing Angle | 6:00 |
| Fpc Connect | 10 Pins |
| Panel Type | TFT |
|---|---|
| Display Color | White Blue Optional |
| Touch Screen | Without Touch Screen (Optional) |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Connection | Soldering/Hotbar (customizable) |
| Drive Duty | 1/64 Duty |
|---|---|
| Number Of Pixels | 128*32 |
| Active Area | 55.02(W) X13.10(H) Mm |
| View Area | 57.02(W) X15.10(H) Mm |
| Response Time | 10µs |