| Name | 128x64 COG LCD Module |
|---|---|
| Lcd Type | FSTN(Gray), Positive |
| Display Size | 128x64 |
| Voltage | 3.3V |
| Driver Ic | UC1701X |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Operation Temperature | -20℃~+70℃ |
| Storage Temp | -30- 80degreee |
| View Angel | 6 O'clock |
| Dot | 160*128 |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Operating Temp | 0~+50°C |
| Display Color | Black |
| Dot | 128*128 |
| Lcd Drive Voltage | 5.0V |
| Interface | 8-bit Parallel |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Resolution | 128x64 |
| Storage Temperature | -20 To 70 Degrees Celsius |
| Operating Temperature | -10~+60℃ |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | IPS |
| Compatibility | PC And Mac |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Name | Monochrome LCD Screen |
|---|---|
| Driving Scheme | 1/64 Duty Cycle, 1/9 Bias |
| Backlight | LED (YELLOW-GREEN) |
| Luminance | 250cd/m2 |
| Drive Method | 1/65duty 1/9 Bias |
| Interface | LVDS |
|---|---|
| Operation Temp | -20+70℃ |
| Contactor | Pin, Zebra Or FPC |
| Display Mode | Positive Or Negative |
| Display Type | COG |
| Panel Type | TFT |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Size | 2.4inches |
| Colors | 262K |
| Display Technology | LCD |
| Application | Industrial, Medical, Consumer Electronics |
|---|---|
| Bonding Mode | COG |
| Display Type | COG (Chip-On-Glass) |
| Driver Ic | S6B0724 |
| Display Color | Monochrome |
| Size | Customized |
|---|---|
| Light Source | White LED |
| Interface | Serial/parallel Interface |
| Overall Dimensions | 58.70×38.50×4.50(excluded FPC Length) |
| IC | ST7567 |