| Name | Graphic LCD Display |
|---|---|
| Lcd Type | FSTN(Black-white), Positive |
| Display Size | 128x64 Pixels |
| Vdd | 3.0V |
| Brightness | >100 Cd/m2 |
| Driver Ic | ST7567 |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Resolution | 128x64 Pixels |
| Fpc Number | 30PIN |
| Name | 128x64 LCD Display |
| Name | Reflective Monochromatic FSTN LCD Display |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Display Color | Monochrome |
| Interface | SPI |
| Lcd Type | FSTN, Positive |
| Name | 128x64 LCD Display |
|---|---|
| Dimensions | 93mm X 70mm X 12mm |
| Operating Temperature | -10°C To 60°C |
| Fpc Number | 10PIN |
| Display Size | 128x64 |
| Lcd Type | FFSTN, Positive |
|---|---|
| Dimensions | 93.0mm X 70.0mm X 12.0mm |
| Voltage | 3.0V |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Connector | 18 Pin Connector FPC |
| Voltage | 3.0V |
|---|---|
| Dot Matrix | 128*64 Dots |
| Viewing Angle | 160 Degrees |
| Fpc Number | 21PIN |
| Driver IC | ST7567A |
| Name | Monochrome LCD Display Module |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Strorage Temp | -30-80'C |
| Dot Size | 0.55mm(L)*0.4mm(W) |
| Viewing Area | 76(W)*26(H) Mm |
| Active Area | 66.52 (W) X33.24(H) |
|---|---|
| Backlight | LED Backlight (usually White Or Blue) |
| Interface | MCU |
| Screen Size | 80.0(W) X 54.0 (H) X 9.7(D) |
| Controller Ic | ST7567 |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Number Of Characters | 16 Characters X 2 Lines |
| Controller | SED1520 Or Equivalent. |
| Dot Pitch | 0.6mm(L)*0.49mm(W) |
| Module Size | 84.0(W) ´ 44.0(H) ´ 9.3 Max (T) |
| Brightness | 250 Cd/m2 |
|---|---|
| Viewing Area | 114.0(W) ´ 64.0(H) |
| Backlight Technology | LED |
| Controller | T6963C Or EQU. |
| Interface Type | HDMI, VGA |