| Active Area | 43.2(H) *57.6(V) (2.8inch ) |
|---|---|
| Surface Luminance | 1000 Cd/m2(nits) |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Connect | Plugging In |
| Pins Number | 50Pins |
| Light Source | White LED*6 |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Screen Size | 2.2 Inches |
| Backlight Technology | LED |
| Connectivity | Plugging (customizable) |
| Module Outline | 120.7 (H) X 57.08(V) X 3.10(MAX)(T) |
|---|---|
| Screen Size | 4.6inches |
| Interface | 24-bit RGB Interface |
| Backlight Technology | LED |
| Touchscreen | Customized |
| Interface Type | LVDS |
|---|---|
| Lcd Type | RTP |
| Size | 8.0 |
| Resolution | 1024*768 |
| Module Size | 174.00×136.00×2.45mm |
| Brightness | 350Cd / M2 |
|---|---|
| Touch | CTP |
| Colors | 16.7M |
| Outline | 86.80 Mm * 56.50 Mm * 3.90 Mm T |
| Backlight Type | LED |
| Viewing Direction | 80° / 80° / 80° / 80° (IPS Wide View) |
|---|---|
| Touch Screen | RTP |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Screen Size | 2.4 Inches |
| Backlight Technology | LED |
| Interface | Mipi 2lane |
|---|---|
| VA Size | 53.28 Mm * 71.04 Mm |
| Viewing Direction | 9 O'clock |
| Resolution | 480 * 640 Dots |
| Lcd Type | CTP |
| Display Type | TFT LCD |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
|---|---|
| Display Type | TFT LCD |
| Color Depth | 16.7 Million Colors |
| Screentype | LCD TFT |
| Screen Type | TFT |
| Name | 2.4 Inch TFT Touch Screen |
|---|---|
| Screen_Type | TFT LCD |
| Display Scale | 4:3 |
| Resolution | 240x320 Dots |
| Touth | Resistive |