| Backlight Type | White LED |
|---|---|
| Dot Pitch ( W×H ) | 0.153 (H) X 0.153 (V) |
| Driver Ic | ST7789V Or ILI9341V |
| Size | 2.4inch |
| Module Size | 42.72 (W) X 60.26 (L) X 2.6 (T) |
| Name | TFT LCD Touch Screen |
|---|---|
| Active Area | 48.60*64.80mm |
| Brightness | 300nits |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Connectivity | HDMI, VGA |
| Module Size | 50 * 69.2 Mm * 2.4 T |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Touchscreen | No |
| Luminance | 250 Cd/m2 |
| Screen Type | TFT |
| Pixel Arrangement | SPI |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Luminace | 300cd/m2 |
| Outline Dimension | 54.48(H)x84.71(V)x3.40(T) (mm) |
| Operation Temp | -20 ~ +70 |
| Name | 5 Inch TFT LCD Display Screen |
|---|---|
| Led Life Time | 50,000 Hr |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Display Area | 55.44(H)x98.64(V)mm |
| Backlight | 56LEDs, 160mA, 21.5V |
| Outline Size | 85 Mm ( L ) * 64 Mm ( W ) |
|---|---|
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Screen Type | TFT |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Interface | RS232 / TTL |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Surface Luminance | 300 Cd/m² (typical) |
| Overall Dimensions | 54.48*84.71*3. 25 Mm |
| Viewing Direction | 12 O’clock |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Pins Number | 50 Pins |
|---|---|
| Interface | RGB/MCU |
| Outline Size | 50.0*69.2*3.5 |
| Connectivity | Plugging (customizable) |
| Touch Screen | Resistive Touch Panel |
| Outline Dimensions | 164.9 ( H ) * 100.0 ( W ) * 5.7 ( T ) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Operation Temperature | -20°C ~ +70°C |
| Resolution | 800*400 Pixels |
| Display Type | TFT |
| Display Colors | 65k |
|---|---|
| Tft Mode | TFT, Transmissive |
| Dots Pitch | 0.162(W)X0.162(H) |
| Driver Ic Model | ILI9327 |
| Module Size | 45.04 Mm * 77.0 Mm * 25.0mm T |