| Polarizer Type | Transflective/Transmissive/Reflective |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Backlight | With Or Without |
| Operating Temp | -20℃-+70℃ |
| Voltage | 2.8V,3.0V, 3.2V,3.6V,4.0V,4.5V,5.0V |
| Touch Screen | Customized |
|---|---|
| Fpc Connect | 24PIN, ZIF Type |
| Resolution | Customized |
| Lcd Type | VN LCD Display |
| Dimensions | Customized |
| Name | 1602 LCD Display Module |
|---|---|
| Photo Format | JPG,PNG,BMP |
| Screen Size | 7 Inches |
| Operating Temperature | -20~+70 °C |
| Display Type | STN/ BLUE, Negative, Transmissive |
| Name | 7 Segment LCD Display |
|---|---|
| Display Mode | Positive |
| Viewing Angle | 9 O'clock |
| Drive Mode | 1/8 Duty, 1/4 Bias |
| Customized | Customized |
| View Direction | 6 O'clock/12 O'clock |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Polarizer Mode | Transmissive |
| Technology | LCD |
| Contactor | Pin, Zebra Or FPC |
| Commodity | 3.6 Inch TFT LCD Display |
|---|---|
| Outline Dimension | 107.13(W )×107.13(H)×9.76(T) Mm |
| Interface Definition | RGB 24 Bits |
| Backlight Technology | LED |
| Driver Ic | ST72566 |
| Name | Graphic LCD Display Module |
|---|---|
| LCD Type | STN, Negative |
| Polarizer Type | Transmissive |
| Resolution | 128x64 Dots |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Storage Temp | -20℃~+70℃ |
|---|---|
| Backlight | LED |
| Touch Screen | Without/with RTP/ With CTP |
| Viewing Angle | All |
| Commodity | 3.5inch Square TFT LCD Display |
| Connection Way | Pin, Zebra Or FPC |
|---|---|
| Voltage | 2.8V,3.0V, 3.2V,3.6V,4.0V,4.5V,5.0V |
| Drive Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias |
| Viewing Angle | 6 O'clock Or 12 O'clock |
| Dimensions | Customized |
| Name | Color LCD Display |
|---|---|
| Type | VA |
| Production Capacity | 1000000pieces/Year |
| Viewing Direction | Full Viewing Angle , Full View |
| Driving Methor | Negative |