| Surface Luminance | 400 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Viewing Angle | IPS All Viewing Angles |
| Touchscreen | Customized |
| Size | 4inch |
| Contactor | COG+FPC |
|---|---|
| Size | Customized |
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Number Of Dots | 128X64 Dots |
| Polarizer Mode | Transmissive |
| Display Mode | VA Negative |
|---|---|
| View Angle Direction | 6O′clock |
| Working Voltage | 4.8V |
| Polarizer Mode | Transflective Transmissive (Customized) |
| Drive Condition | 1/4 Duty1/3bias |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Operation Temperature | -20℃~70℃ |
| Screen Size | 2.8inches |
| View Direction | ALL |
| Supplier Type | Manufacturer |
| Name | 7 Inch TFT LCD Screen |
|---|---|
| Viewing | 6 O'clock |
| Supplier Type | OEM/ODM |
| Customize | Support |
| Viewing Area | 154.08(W) × 85.92(H) Mm |
| Name | 128x64 COG LCD Module |
|---|---|
| Lcd Type | FSTN(Gray), Positive |
| Display Size | 128x64 |
| Voltage | 3.3V |
| Driver Ic | UC1701X |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Resolution | 800*800 |
| Aa Size | Φ87.6mm |
| Viewing Angle | ALL O’CLOCK |
| Panel Type | IPS |
| Interface | 30-pin EDP Interface |
|---|---|
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colors | 16.7 M |
| Light Source | White LED*6 ( Customizable ) |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Size | 4 Inches |
|---|---|
| Viewing Angle | All Viewing Angles |
| Surface Luminance | 1000 Cd/m2 ( Customizable) |
| Light Source | White LED |
| Connection | Plugging (customizable) |
| Outline Size | 382.4 X 231.3 X 9.10mm (with Touch) |
|---|---|
| Storage Temperature | -20℃ To +60℃ |
| Touch Screen | CTP (Capacitive Touch Screen) |
| Viewing Angle | IPS Full Viewing Angles |
| Ctp Interface | USB |