| Lcd Type | FFSTN, Positive |
|---|---|
| Dimensions | 93.0mm X 70.0mm X 12.0mm |
| Voltage | 3.0V |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Connector | 18 Pin Connector FPC |
| Name | Custom Segment LCD Display |
|---|---|
| Drive Voltage | 3.3V |
| Drive Method | 1/6 Duty, 1/3 Bias |
| Display Type | Segment |
| Customization Options | Customizable |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Panel Type | IPS TFT LCD Display |
| Tp Option | With Capacitive Touch Panel |
| Luminace | 250cd/m2 |
| LCM Interface | RGB 8 BIT Interface |
|---|---|
| LCD Type | Normally Black |
| Touch Ic | ST1624i |
| Number Of Pixel | 400 × 400 Pixels |
| Commodity | 1.6 Inch Round TFT LCD Display |
| Display Type | HTN LCD Display |
|---|---|
| Viewing Area | 95mm ( L ) * 50mm ( W ) |
| Storage Temperature Range | -30°C To 80°C |
| Display Mode | HTN Negative |
| Interface | Pin |
| Name | 7 Segment LCD Display Module |
|---|---|
| Production Capacity | 800000000pieces/Year |
| Connector | COB+PIN |
| Driver IC | HT1623 |
| Voltage | 5.0V |
| Driver Ic | ST7567 |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Resolution | 128x64 Pixels |
| Fpc Number | 30PIN |
| Name | 128x64 LCD Display |
| Name | 14 Segment LCD Display |
|---|---|
| Driver Ic | HT1621 |
| Viewing Angle | 120 Degrees |
| Working Voltage | 5.0V |
| Interface Type | Parallel |
| Name | Reflective Monochromatic FSTN LCD Display |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Display Color | Monochrome |
| Interface | SPI |
| Lcd Type | FSTN, Positive |
| Name | Round TFT LCD Display |
|---|---|
| Touch Ic | ST1624i |
| Panel Type | IPS |
| Touch Screen | Yes |
| Active Area | 32.4(W)* 32.4(H) Mm |