| Name | High Contrast LCD Display |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m² |
| Bias | 1/3 |
| Driver Ic Model | HT1621 |
| Type | VN LCD Display |
| Name | Monochrome LCD Display Module |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Strorage Temp | -30-80'C |
| Dot Size | 0.55mm(L)*0.4mm(W) |
| Viewing Area | 76(W)*26(H) Mm |
| Name | LED Backlit TFT LCD Display |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | IPS LCD Panel |
| Pin Number | 50 Pins |
| Type | TFT,LCM |
| Name | Seven Segment LCD Display Module |
|---|---|
| Operating Voltage | 3.3V-5V |
| Storage | -10℃ To 60℃ |
| Connector | PIN |
| Backlight Type | Blue LEDs |
| Name | Segmented LCD Display |
|---|---|
| Viewing Angle | 178 Degrees |
| Character | White |
| Display Type | VA LCD |
| Outline Dimension | 58.01*61.38*2.45,41.7*56.16*3.35 Mm |
| Operating Temperature | 0~50℃ |
|---|---|
| Luminance | 300 (min),450 (Typ.) |
| Active Area | 40*75 |
| Type | VA |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Name | VA LCD Module |
|---|---|
| Viewing Direction | 12 O'clock |
| Driver Ic | AIP31621E |
| Production Capacity | 800000pieces/Year |
| Display Type | VA LCD Display |
| Storage Temp | -10-+60℃ |
|---|---|
| Driver Ic Model | HT1621 |
| Name | 2 Digit LCD Display |
| Operating Temperature | -30~85℃ |
| Led | 3pcs Plug In Led |
| Name | 2.4 Inch LCD Display |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Interface | SPI Interface |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Name | 128x64 LCD Display |
|---|---|
| Dimensions | 93mm X 70mm X 12mm |
| Operating Temperature | -10°C To 60°C |
| Fpc Number | 10PIN |
| Display Size | 128x64 |