| Connectors | PIN, 40 Numbers |
|---|---|
| Lcd Polarizer | Transmissive |
| Backlight Type | LED |
| Voltage | 4.5 V |
| Outline Dimension | 151(W)* 92(H)* 2.8(T) Mm |
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
|---|---|
| Connect | Pin, Zebra Or FPC |
| Va Size | 78*59/56mm*1.1T Or Custom |
| Backlight Type | LED |
| Technology | LCD |
| Type | FSTN Lcd Display |
|---|---|
| Working Supply | 3.5V |
| Connector | PIN |
| Backlight | White Led |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Name | TFT LCD Display |
|---|---|
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Display Type | TFT |
| Resolution | 480x800 Dots |
| Viewing Angle | 178 Degrees |
| Name | Custom Segment LCD Display |
|---|---|
| Storage | -10℃ To 60℃ |
| Drive Voltage | 3.3V |
| Backlight | White |
| Display Type | HTN Negative, Transmissive |
| View Angle Direction | 12 O'clock |
|---|---|
| Polarizer Type | Transmissive |
| Backlight Type | White LEDs |
| Operating Temp | -10ºC+60ºC |
| Display Mode | Negative |
| Name | VA LCD Display |
|---|---|
| Small Orders | Accepted |
| Connector | Pin Or Zebra |
| Driving Condition | 4.5 V |
| LED Backlight | White |
| Name | Graphic LCD Display |
|---|---|
| Fpc | 12pin |
| Voltage | 3.0V |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Dot Matrix | 128*64 Dots |
| Voltage | 3.0V |
|---|---|
| Dot Matrix | 128*64 Dots |
| Viewing Angle | 160 Degrees |
| Fpc Number | 21PIN |
| Driver IC | ST7567A |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Polarizer Type | Transmissive |
| LCD Type | Segmented Display |
| Technology | LCD |
| Drive Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |