| Backlight | LED |
|---|---|
| Dimensions | Customized |
| Module Size | Customized |
| Panel Type | VA LCD Display |
| Technology | LCD |
| Display Type | VA (Vertical Alignment) LCD |
|---|---|
| Operation Temperature | -30~80℃ |
| Customized | Customized |
| Polarizer Type | Transflective/ Transmissive |
| Backlight | 4pcs Led |
| Led | White |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Screensize | Customized |
| Polarizer Type | Transflective/Transmissive/Reflective |
| Lcd Type | VA Lcd Display |
| Name | Graphic LCD Display |
|---|---|
| Lcd Type | FSTN(Black-white), Positive |
| Display Size | 128x64 Pixels |
| Vdd | 3.0V |
| Brightness | >100 Cd/m2 |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Number Of Characters | 16 Characters X 2 Lines |
| Controller | SED1520 Or Equivalent. |
| Dot Pitch | 0.6mm(L)*0.49mm(W) |
| Module Size | 84.0(W) ´ 44.0(H) ´ 9.3 Max (T) |
| Name | 7 Segment LCD Display |
|---|---|
| Operating Temperature | -20 To 70 Degrees Celsius |
| Polarizer | Transmissive |
| Control Ic | ST7565R |
| Backlight Type | Green LEDs |
| Name | Segmented LCD Display |
|---|---|
| Controller | ST7567 |
| LCD Viewing Area | 22.6(W)* 29.0(H) Mm |
| Module Size | 25.0(W)* 37.9(H)* 3.8(T) Mm |
| Drive Voltage | 3.7V |
| Name | 5 Inch TFT LCD Display Screen |
|---|---|
| Led Life Time | 50,000 Hr |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Display Area | 55.44(H)x98.64(V)mm |
| Backlight | 56LEDs, 160mA, 21.5V |
| Polarizer | Transmissive |
|---|---|
| Production Capacity | 1000000 PC/Year |
| Duty | 1/8 |
| Voltage | 5.0V |
| Polarizer Type | Transmissive |
| Driver Ic | HT1623 |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Operating Temperature | -30~80℃ |
| Back Polarizer | Transmissive |
| Power Consumption | 25 Watts |