| Driving Voltage | 2.4~5.5V |
|---|---|
| Driving Method | 1/4 Duty 1/3 Bias |
| Backlight | Optional (LED Backlight) |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Customization Options | Customizable |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Compatibility | Windows, Mac, Linux |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Va Size | Customized |
| Pins Number | 50 Pins |
| Viewing Direction | IPS All Viewing Angles |
|---|---|
| Pins Number | 25 Pins |
| Connect | Soldering |
| Backlight | White LED |
| Lcd Type | IPS |
| Pin Number | 36 PIN |
|---|---|
| Operating Temp | -30°C To +80°C |
| Optics | 6:00 Viewing Direction |
| Backlight Technology | LED |
| Glass | TN, Negative, Transmissive |
| Brightness | 300 Cd/m² |
|---|---|
| Dimensions | 189x169x2.8 Mm |
| Viewing Direction | 6:00 |
| Connector | Metal Pin |
| Driving Condition | Static, 1/1 Duty, 4.7V |
| Name | Segment LCD Module |
|---|---|
| Duty | 1/4 |
| Storage Temperature | -10°C To 60°C |
| Polarizer | Transmissive |
| Backlight | White |
| Backgroundcolor | Green |
|---|---|
| Display Mode | TN, Positive |
| Polarizer Type | Transmissive |
| Duty | 1/4 |
| Storage | -30℃ To 80℃ |
| View Area | 54(W)* 19(H) Mm |
|---|---|
| Duty | 1/4 |
| Customized | Customized |
| Polarizer Type | Transmissive |
| Display Type | Segment |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Outline Size | 19.65(H)*36.76(V)*1.6(D)mm |
| Backlight Type | LED |
| Lcd Type | IPS |
| Screen Size | 1.47inches |
| Panel Type | TFT |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Size | 2.4inches |
| Colors | 262K |
| Display Technology | LCD |