| Type | FSTN Lcd Display |
|---|---|
| Working Supply | 3.5V |
| Connector | PIN |
| Backlight | White Led |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Touch Screen | Customized |
|---|---|
| Fpc Connect | 24PIN, ZIF Type |
| Resolution | Customized |
| Lcd Type | VN LCD Display |
| Dimensions | Customized |
| View Direction | 6 O'clock/12 O'clock |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Polarizer Mode | Transmissive |
| Technology | LCD |
| Contactor | Pin, Zebra Or FPC |
| Backlight Color | White |
|---|---|
| Operating Temperature | 0~+50℃ |
| Customized | Customized |
| Screen Size | Customized |
| Connector | PIN, 34 Numbers |
| VA Size | 76(W)* 16(H) Mm |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Display Mode | VA, Negative |
| Module Size | 80(W)* 22.5(H)* 2.0(T) Mm |
| Touchscreen | No |
| Panel Type | LCD |
|---|---|
| Brightness | 400 Cd/m² |
| Technology | LCD |
| Size | Customized |
| Backlight Technology | LED |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Optimum Resolution | 800*1280 |
| Input Voltage | 2.8~3.3V |
| View Direction | ALL |
| Commodity | 8 Inch Color Display |
| Outline Size | Customized |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| View Direction | 6 O'clock |
| Driving Method | 1 / 4 Duty , 1 / 3 Bias |
| Backgound | Black Color White Led |
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
|---|---|
| Connect | Pin, Zebra Or FPC |
| Va Size | 78*59/56mm*1.1T Or Custom |
| Backlight Type | LED |
| Technology | LCD |
| Overall Dimensions | 35.1 X 30.9 X 3 Mm |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Viewing Size | 26.355x 25.33 Mm |
| Product Type | FSTN Positive |
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive |