| Lcm Outline | 180 ( H ) * 104 ( W ) * 12 Mm ( T ) |
|---|---|
| Viewing Area Size | 165 * ( H ) * 100( W ) Mm |
| Buttons | Play/Pause, Volume,previous,next |
| Application | Industry, Healthcare, Automotive, Household Appliances |
| Interface | MCU - SPI 4 Wire |
| Module Size | 120.7 Mm * 75.8 Mm * 2.8 Mm T |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O ' Clock |
| Screen Size | 5 Inches |
| Va Size | 108 Mm X 64.8 Mm |
| Interface | 24 − Bit RGB Strip |
| Interface | RGB |
|---|---|
| Size | 10.1 Inch |
| Viewing Angle | All |
| Brightness | 300cd/m² |
| Pins Number | 40PINS |
| Name | Color LCD Display |
|---|---|
| Type | VA |
| Production Capacity | 1000000pieces/Year |
| Viewing Direction | Full Viewing Angle , Full View |
| Driving Methor | Negative |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Compatibility | Windows, Mac, Linux |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Va Size | Customized |
| Pins Number | 50 Pins |
| Panel Type | LCD |
|---|---|
| Brightness | Customizable |
| Connection | Soldering (can Be Customized ) |
| Driver Method | 1/8 Duty Cycle, 1/4 Bias |
| Dimensions | 98.0 X 38.0 X 2.80 Mm |
| Outline Size | Customized |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Backlight Technology | LED |
| Outline Size | Customized |
| Connectivity | Pin , Zebra Or FPC |
| Backlight Color | Customizable |
|---|---|
| Dimensions | 37mm ( L ) * 17mm ( W ) * 1.1mm T |
| Supply Voltage | 3.0V |
| Display Type | Segment LCD |
| Connect | Pin |
| Display Type | TN LCD Display |
|---|---|
| Technology | LCD |
| VA Size | Customized |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Connectivity | Pin , Zebra Or FPC |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Connectivity | RGB |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Resolution | 320*240 Pixels |