| Name | Segmented LCD Display |
|---|---|
| Viewing Angle | 178 Degrees |
| Character | White |
| Display Type | VA LCD |
| Outline Dimension | 58.01*61.38*2.45,41.7*56.16*3.35 Mm |
| Name | VA LCD Display |
|---|---|
| Display Mode | VA, Negative |
| Backgound | Black Color |
| Display Type | VA LCD |
| Operating Temp. | -10~+60℃ |
| Display Color | White |
|---|---|
| Type | VA Lcd Display |
| View Angle Direction | 12 O′clock |
| Operating Temp | -20ºC-+70ºC |
| Customized | Customized |
| Backlight | LED |
|---|---|
| Dimensions | Customized |
| Module Size | Customized |
| Panel Type | VA LCD Display |
| Technology | LCD |
| Light Source | White / Amber / Blue / Yellow |
|---|---|
| Size | 3.7inches |
| Driver Method | 1/4 Duty Cycle, 1/3 Bias |
| Display Mode | Negative / VA Optional |
| Viewing Angles | All |
| Production Technology | COG |
|---|---|
| Bonding Mode | COG |
| Contactor | FPC |
| Operatingtemperature | 0°C TO + 50°C,-10°C TO + 60°C,-20°C TO + 70°C, |
| Voltage | 2.8V,3.0V, 3.2V,3.6V,4.0V,4.5V,5.0V |
| Outline Size | 85 Mm ( L ) * 64 Mm ( W ) |
|---|---|
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Screen Type | TFT |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Interface | RS232 / TTL |
| LED Backlight | White, 2PCS |
|---|---|
| Resolution | 128x64 |
| Controller | ST7033 |
| Storage Temperature | -30℃ To 80℃ |
| Response Time | 5 Ms |
| Interface | HDMI, VGA |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| LCD Driving Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias, 3.0V |
| Display Type | STN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |
| Connection | Pin |
|---|---|
| Cover Glass Dimension | Customizable |
| Fpc Connect | 36 Pins |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Pixel Pitch | 0.17925 Mm |