| Interface Mode | 8 Bit 6800,8 Bit 8080 |
|---|---|
| Color Pattern | Black Film Negative Display |
| Bonding Mode | COG |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Controller | UC1698U (COG) |
| Display Type | COG (Chip On Glass) LCD |
|---|---|
| Resolution | 128 X 64 Pixels |
| Controller | S6B0724 |
| Driving Method | 1/64 Duty,1/9 Bias |
| Power Supply | 3.0V |
| Lcd Type | FSTN, Positive |
|---|---|
| Name | COG LCD Display |
| Pin Count | 32PIN |
| Backlight Type | LED |
| Controller | ST7567 |
| Screen Type | Graphic |
|---|---|
| Display Size | Customized |
| Viewing Angle | 12 O' Clock |
| Drive Method | 1/65duty 1/9 Bias |
| Rohs Compliant | Yes |
| Application | Industrial, Medical, Consumer Electronics |
|---|---|
| Bonding Mode | COG |
| Display Type | COG (Chip-On-Glass) |
| Driver Ic | S6B0724 |
| Display Color | Monochrome |
| Name | Segmented LCD Display |
|---|---|
| Controller | ST7567 |
| LCD Viewing Area | 22.6(W)* 29.0(H) Mm |
| Module Size | 25.0(W)* 37.9(H)* 3.8(T) Mm |
| Drive Voltage | 3.7V |
| Name | 5V LCD Display Monochrome |
|---|---|
| Backlight Color | White, 3.0V, 90mA |
| Voltage | 3.3V |
| Dots Size | 0.32×0.32mm |
| Storage Temp | -30~+80°C |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Display Resolution | 160*160 Pexels |
| LCD Type | FSTN, Transflecitve/Positive,1/160Duty,1/10Bias |
| Display | OLED |
| Viewing Area | 60.00×60.00MM |
| Voltage | 3.0V |
|---|---|
| Dot Matrix | 128*64 Dots |
| Viewing Angle | 160 Degrees |
| Fpc Number | 21PIN |
| Driver IC | ST7567A |
| Contactor | COG+FPC |
|---|---|
| Size | Customized |
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Number Of Dots | 128X64 Dots |
| Polarizer Mode | Transmissive |