| Interface | Mpu 8 Bit |
|---|---|
| Operating Voltage | 2.6V To 3.3V, Typical Value 2.8V. |
| Outline Size | 33.9×44.05×2.5mm |
| Panel Type | IPS |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Name | TFT LCD Display |
|---|---|
| LCD Type | IPS |
| Resolution | 170*320 |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Interface | 4SPI |
| Name | Small TFT LCD Display Screen |
|---|---|
| Panel Type | IPS |
| Driver Lc | ST7789V2 |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Led Pcs | 1 Pcs |
| Name | TFT LCD Display |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Panel Type | LCD |
| Display Mode | Normal Black |
| Resolution | High Resolution |
| Panel Type | TFT |
|---|---|
| Display Color | White Blue Optional |
| Touch Screen | Without Touch Screen (Optional) |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Connection | Soldering/Hotbar (customizable) |
| Backlight | White LED |
|---|---|
| Viewing Angle | IPS, All Viewing Angle (85/85/85/85) |
| Technology | LCD |
| Connection | ZIF FPC |
| Touch Screen | Yes |
| Panel Type | TFT LCD |
|---|---|
| Pixel Pitch | 0.2025 Mm |
| Lcd Type | TFT |
| Luminance | 450 Cd/m2 |
| LCD Type | Normally Black |
| Brightness | 420 Cd/m² |
|---|---|
| Viewing Direction | All Viewing Angle, IPS |
| Connector | ZIF |
| Interface | RGB+SPI( MIPI Interface Optional) |
| Display Size | 4 Inches |
| Commodity | 3.6 Inch TFT LCD Display |
|---|---|
| Outline Dimension | 107.13(W )×107.13(H)×9.76(T) Mm |
| Interface Definition | RGB 24 Bits |
| Backlight Technology | LED |
| Driver Ic | ST72566 |
| Screen Type | LCD TFT |
|---|---|
| Active Area | 154.21×85.92 Mm |
| Outline Size | 164×97×2.6 Mm |
| Color Depth | 16.7 Million Colors |
| Displaysize | 7 Inches |