| Color Depth | 16.7 Million True Colors |
|---|---|
| Touch Screen | CTP |
| Screentype | LCD TFT |
| CTP Interface | USB |
| Brightness | 500-1000 Cd/m² |
| Viewing Direction | IPS All Viewing Angles |
|---|---|
| Pins Number | 25 Pins |
| Connect | Soldering |
| Backlight | White LED |
| Lcd Type | IPS |
| Touchscreen | Optional Capacitive Or Resistive |
|---|---|
| Fpc Connect | 30 Pins |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Screen Size | 7.6 Inches |
| Backlight | LED Backlight |
| Dimensions | 84.0 X 84.0 X 3.05 Mm |
|---|---|
| Viewing Angle | All Viewing Angle, IPS |
| Colors | 262K |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Screen Type | LCD TFT |
| Name | Color LCD Display |
|---|---|
| Type | VA |
| Production Capacity | 1000000pieces/Year |
| Viewing Direction | Full Viewing Angle , Full View |
| Driving Methor | Negative |
| Name | TFT Capacitive Touchscreen |
|---|---|
| Touth | Capacitive |
| Viewing Direction | 12 O’clock |
| Luminace | 350cd/m2 |
| Type | LCD Touch Screen |
| Viewing Direction | All |
|---|---|
| Screen Type | TFT LCD |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Aa Size | 60.19*160.51 |
| Backlight Technology | LED |
| Name | TFT LCD Touch Screen |
|---|---|
| Driver Ic | ST7775R |
| Lcm Type | 4.3 Inch TFT+CTP+PCB-3 |
| Viewing Angle | 12 O’clock |
| Working Voltage | 3.3V |
| LCM Interface | RGB 8 BIT Interface |
|---|---|
| LCD Type | Normally Black |
| Touch Ic | ST1624i |
| Number Of Pixel | 400 × 400 Pixels |
| Commodity | 1.6 Inch Round TFT LCD Display |
| Screentype | LCD TFT |
|---|---|
| Panel Type | IPS |
| Interface Types | MCU 8bits |
| Pin Number | 18 Pins |
| Outline Size | 30.9*36.51*2.3mm |