| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Operation Temperature | -20℃~+70℃ |
| Storage Temp | -30- 80degreee |
| View Angel | 6 O'clock |
| Dot | 160*128 |
| Viewing Angle | All |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Resolution | 240*240 |
| Pixel Driving Element | A-Si TFT |
| Keywords | 1.33 Inch Lcd Display |
| Name | Custom LCD Panel |
|---|---|
| Lcd Type | TN Positive |
| Connector | FPC, 50 Numbers |
| Storage Temperature | -10~+60℃ |
| Drive Voltage | 3.0V |
| Name | LED Backlit TFT LCD Display |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | IPS LCD Panel |
| Pin Number | 50 Pins |
| Type | TFT,LCM |
| Name | High Contrast LCD Display |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m² |
| Bias | 1/3 |
| Driver Ic Model | HT1621 |
| Type | VN LCD Display |
| Name | 2.4 Inch LCD Display |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Interface | SPI Interface |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Dot Pitch | 0.519mm(L)*0.45mm(W) |
|---|---|
| Controller | SPLC780D1 OR EQUIVALENT |
| Color | White |
| Storage Temperature | -20~70° |
| Connetor | FPC |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Panel Type | IPS TFT LCD Display |
| Tp Option | With Capacitive Touch Panel |
| Luminace | 250cd/m2 |
| Size | 10" TFT |
|---|---|
| Driver Ic | Hx8282a+Hx8696a |
| Screen Type | TFT |
| Interface Type | RGB |
| Back Light | 39-Dies White LED Light |
| Touch Screen | Customized |
|---|---|
| Fpc Connect | 24PIN, ZIF Type |
| Resolution | Customized |
| Lcd Type | VN LCD Display |
| Dimensions | Customized |