| Transport Package | Standard Carton Package |
|---|---|
| Bonding Methord | Air Bonding, Optical Bonding |
| Fpc | 50pin |
| Outline Size | 31.28x30.3x1.45 |
| Touch Type | With/without RTP/ With CTP |
| Name | 5 Inch TFT LCD Display Screen |
|---|---|
| Led Life Time | 50,000 Hr |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Display Area | 55.44(H)x98.64(V)mm |
| Backlight | 56LEDs, 160mA, 21.5V |
| Operating Temperature | 0~50℃ |
|---|---|
| Luminance | 300 (min),450 (Typ.) |
| Active Area | 40*75 |
| Type | VA |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Display Type | TN LCD Display |
|---|---|
| Technology | LCD |
| VA Size | Customized |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Connectivity | Pin , Zebra Or FPC |
| Outline Size | 190*138*5.78 Mm |
|---|---|
| Aa Size | 154.21x85.92 Mm |
| Backlight Technology | LED |
| Brightness | 300 Cd/m² |
| Technology | LCD |
| Backlight | LED |
|---|---|
| Dimensions | Customized |
| Module Size | Customized |
| Panel Type | VA LCD Display |
| Technology | LCD |
| Technology | TFT |
|---|---|
| Touch Screen | CTP/RTP |
| AA Size | 51.84(H) * 86.4(V) |
| Pixel Arrangement | RGB Stripe |
| Display Technology | LCD |
| Name | IPS TFT LCD Display |
|---|---|
| Lcm Outline Dimension | 46.00 (W) X40.80(H) X2.50(T) Mm |
| Backlight Type | LED |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Backlight | 50K Hours |
| Name | 5V LCD Display Monochrome |
|---|---|
| Backlight Color | White, 3.0V, 90mA |
| Voltage | 3.3V |
| Dots Size | 0.32×0.32mm |
| Storage Temp | -30~+80°C |
| Led | White |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Screensize | Customized |
| Polarizer Type | Transflective/Transmissive/Reflective |
| Lcd Type | VA Lcd Display |