| Screen Type | TFT |
|---|---|
| Display Mode | Normal White |
| Backlight Technology | LED |
| Active Area | 48.96(H)* 73.44(V) Mm |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Display Mode | TFT/Transmissive |
|---|---|
| Pins Number | 24 PINS |
| Interface | MCU ( Customizable ) |
| Outline Dimension | 31.52x33.72x1.8 Mm |
| Screentype | LCD TFT |
| Interface | RGB |
|---|---|
| Size | 10.1 Inch |
| Viewing Angle | All |
| Brightness | 300cd/m² |
| Pins Number | 40PINS |
| Lcd Resolution | 544*506 Dots |
|---|---|
| Color | 16.7M |
| Viewing Direction | ALL O’CLOCK |
| Panel Size | 3.6 Inch(diagonal) |
| Outline Dimension | 107.13(W )×107.13(H)×9.76(T) Mm |
| Pins Number | 26PINS |
|---|---|
| Touch Screen | Yes |
| Display Mode | TFT/Transmissive |
| Screen Size | 1.54 Inches |
| Lcd Type | IPS |
| Pixel Arrangement | SPI |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Luminace | 300cd/m2 |
| Outline Dimension | 54.48(H)x84.71(V)x3.40(T) (mm) |
| Operation Temp | -20 ~ +70 |
| Active Area | 43.2(H) *57.6(V) (2.8inch ) |
|---|---|
| Surface Luminance | 1000 Cd/m2(nits) |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Connect | Plugging In |
| Pins Number | 50Pins |
| Name | 5 Inch TFT LCD Display Screen |
|---|---|
| Led Life Time | 50,000 Hr |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Display Area | 55.44(H)x98.64(V)mm |
| Backlight | 56LEDs, 160mA, 21.5V |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Interface | MIPI |
| Va Size | 58.104 Mm * 103.296 Mm |
| Outline Size | 61.5 Mm * 112.3 Mm * 1.5 Mm T |
| Interface Type | LVDS |
|---|---|
| Lcd Type | RTP |
| Size | 8.0 |
| Resolution | 1024*768 |
| Module Size | 174.00×136.00×2.45mm |