| Light Source | LED |
|---|---|
| Display Color | 262k |
| Displaysize | 8 Inches |
| Pin Number | 45 Pins |
| Outline Size | 181.7(H) ×119.8(V) ×5.5(T) |
| Dimensions | 42.72(H)* 60.26(V)* 2.40(D) Mm |
|---|---|
| Resolution | 240*320 |
| Touch Screen | Customized |
| FPC Connect | 18PIN, Soldering Type |
| Backlight | White LED |
| Brightness | 250 Cd/m² |
|---|---|
| Interface | SPI |
| Display Technology | TFT LCD |
| Size | 1.3 Inch |
| Touch Screen | Customized |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Active Area | 13.82(H)*23.04(V) Mm |
| Dimensions | 16.12(H)*29.76(V)*1.52(D) Mm |
| Size | 1.06 Inch |
| Pins Number | 26PINS |
|---|---|
| Touch Screen | Yes |
| Display Mode | TFT/Transmissive |
| Screen Size | 1.54 Inches |
| Lcd Type | IPS |
| Contrast Ratio | 800:1 |
|---|---|
| Size | 5 Inch |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Display Technology | LCD |
| Luminance | 350 Cd/m2 |
| Display Color | 262k |
|---|---|
| Size | 1.44 Inches |
| Pins Number | 10 Pins |
| Outline Size | 29.00(W) X 34.41(H) X 2.25(T) |
| Active Area | 25.50(W) X 26.50(H) |
| Display Mode | TFT/Transmissive |
|---|---|
| Touch Screen | No |
| Resolution | 320 X 240 Pixels |
| Size | 3.5 Inch |
| Light Source | White LED*6 |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive |
| AA Size | 10.8(H) X 21.7 (V) Mm |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive Touch |
|---|---|
| Cover Glass Dimension | Customizable |
| Screen Size | 2.2 Inches |
| Operatingtemperature | -20 To 70 °C |
| Luminance | 800 Cd/m2 |