| Light Source | White / Amber / Blue / Yellow |
|---|---|
| Size | 3.7inches |
| Driver Method | 1/4 Duty Cycle, 1/3 Bias |
| Display Mode | Negative / VA Optional |
| Viewing Angles | All |
| Connection Way | PIN |
|---|---|
| Backlight | White |
| Display Color | Customizable |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Size | Customizable |
| Display Mode | VA Negative |
|---|---|
| View Angle Direction | 6O′clock |
| Working Voltage | 4.8V |
| Polarizer Mode | Transflective Transmissive (Customized) |
| Drive Condition | 1/4 Duty1/3bias |
| Power Supply Voltage | 5V |
|---|---|
| Standard | ISO9001:2015,ROHS |
| Operating Temp | -20 To 70℃ |
| Display | 320×240 Dots |
| Display Color | Monochrome |
| Interface | LVDS |
|---|---|
| Operation Temp | -20+70℃ |
| Contactor | Pin, Zebra Or FPC |
| Display Mode | Positive Or Negative |
| Display Type | COG |
| Response Time | 20ms |
|---|---|
| Driving Method | 1 / 64 Duty,1 / 9 Bias |
| Polarizer Type | Transflective |
| Operating Temp | -20 To 70℃ |
| Driver Ic | Ra8835 |
| Power Supply Voltage | 3-5V |
|---|---|
| Polarizer Type | Transflective |
| Panel Size | Customized |
| Panel Type | TN-LCD LCD Module |
| Visual Size | 35.8X36.75mm/Customized |
| Name | 2.9 Inch LCD Screen |
|---|---|
| Color Depth | Monochrome |
| Operating Temperature | -10 To 60 Degrees Celsius |
| Backlight Type | LED |
| Display Size | 128x64 |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Connectivity | VGA |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | TN |
| Response Time | 3 Ms |
| Name | LCD 7 Segment Display |
|---|---|
| Backgroundcolor | White |
| Display Type | HTN Negative, Transmissive |
| Operating Temp | 0 To 50℃ |
| Driver Ic | AIP31621E |