| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Resolution | 320*240 Pixels |
| Display Type | TFT LCD |
| Luminance | 250cd/m2 |
| Panel Type | IPS |
| View Direction | 6 O'clock/12 O'clock |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Polarizer Mode | Transmissive |
| Technology | LCD |
| Contactor | Pin, Zebra Or FPC |
| Connect | Pin, Zebra Or FPC |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Touch Screen | Customized |
| Light Source | White LED*6 |
| Display Technology | LCD |
| Fpc Connect | 40 Pins |
|---|---|
| Interface | MPU 16 |
| Display Type | TFT LCD |
| Surface Luminance | 300 Cd/m2(nits) |
| Size | 2.4 Inch |
| Display Technology | TFT LCD |
|---|---|
| Surface Luminance | 250 Cd/m2(nits) |
| Outline Size | 126.5mmx100mmx9.5mm |
| Display Type | TFT LCD |
| Interface | 24 Bits-RGB Interface |
| Display Size | 3.5 Inches |
|---|---|
| Interface | MCU (16-bit Parallel) |
| Display Color | 16.7 M |
| Connect | Plugging (customizable) |
| Screentype | LCD TFT |
| Interface | Mpu 8 Bit |
|---|---|
| Operating Voltage | 2.6V To 3.3V, Typical Value 2.8V. |
| Outline Size | 33.9×44.05×2.5mm |
| Panel Type | IPS |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Interface | 4 SPI (MCU Interface Optional) |
|---|---|
| Viewing Direction | 12:00 |
| Screentype | LCD TFT |
| Displaysize | 2.4 Inches |
| Backlight | LED Backlight |
| Name | 2.4 Inch TFT LCD Screen Display |
|---|---|
| Compatibility | Windows, Mac, Linux |
| Color Gamut | SRGB 100% |
| Backlight Type | LED |
| Response Time | 5 Ms |
| Working Voltage | 5.0V |
|---|---|
| Lcd Type | HTN Transmissive |
| Viewing Angle | Wide |
| Backlight Color | Customizable |
| Customization Options | Customizable |