| Name | LED Backlit TFT Display 7 Inch |
|---|---|
| Logic Voltage | 2.5V-3.3V |
| Surface Luminance | 450CD/M2 |
| Lcd Type | A-Si TFT Active Matrix |
| Number Of Dots | 240X(RGB)X320 |
| Driver Ic | HT1621*2PCS |
|---|---|
| Operating Temp | -10~+60℃ |
| Working Voltage | 5.0V |
| Customized | Customized |
| Lcd Type | TN, Positive |
| Pin Number | 36 PIN |
|---|---|
| Operating Temp | -30°C To +80°C |
| Optics | 6:00 Viewing Direction |
| Backlight Technology | LED |
| Glass | TN, Negative, Transmissive |
| Driver Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
|---|---|
| Supply Voltage | 5V |
| Production Capacity | 10000 PC/monthes |
| Working | 0 To 50℃ |
| Lcd Type | TN Negative, Transmissive |
| Application | Industrial Equipment |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Segment Size | Customizable |
| Connection Way | Zebra Strip |
| Backlight | Yes |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Polarizer Type | Transmissive |
| LCD Type | Segmented Display |
| Technology | LCD |
| Drive Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Display Technology | TFT LCD |
| Displaysize | 2 Inches |
| Connection | FPC Connector Type |
| Screen Size | 2 Inches |
| Storage | -10℃ To 60℃ |
|---|---|
| Viewing Angle | 12O'clock |
| Driver Method | 1/4 Duty, 1/3 Bias |
| Working | 0 To 50℃ |
| Customized | Customized |
| Storage Temp | -20℃ TO +70℃ |
|---|---|
| Resolution | 128 X 64 Pixels |
| Viewing Angle | TN |
| Lcd Mode | FSTN, POSITIVE |
| Viewing Size | 53.50 X 28.80mm |
| Name | 128x64 COG LCD Module |
|---|---|
| Lcd Type | FSTN(Gray), Positive |
| Display Size | 128x64 |
| Voltage | 3.3V |
| Driver Ic | UC1701X |