| Led | White |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Screensize | Customized |
| Polarizer Type | Transflective/Transmissive/Reflective |
| Lcd Type | VA Lcd Display |
| Polarizer Type | Transflective/Transmissive/Reflective |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Backlight | With Or Without |
| Operating Temp | -20℃-+70℃ |
| Voltage | 2.8V,3.0V, 3.2V,3.6V,4.0V,4.5V,5.0V |
| Product Type | VA LCD Display |
|---|---|
| Color Depth | 16.7 Million Colors (24-bit) |
| Connect | Pin, Zebra |
| Surface Treatment | Anti-glare Coating |
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Name | Color LCD Display |
|---|---|
| Type | VA |
| Production Capacity | 1000000pieces/Year |
| Viewing Direction | Full Viewing Angle , Full View |
| Driving Methor | Negative |
| Name | LED Backlit TFT LCD Display |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | IPS LCD Panel |
| Pin Number | 50 Pins |
| Type | TFT,LCM |
| Name | Segmented LCD Display |
|---|---|
| Viewing Angle | 178 Degrees |
| Character | White |
| Display Type | VA LCD |
| Outline Dimension | 58.01*61.38*2.45,41.7*56.16*3.35 Mm |
| Driver Ic | HT1623 |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Operating Temperature | -30~80℃ |
| Back Polarizer | Transmissive |
| Power Consumption | 25 Watts |
| Lcd Type | FFSTN, Positive |
|---|---|
| Dimensions | 93.0mm X 70.0mm X 12.0mm |
| Voltage | 3.0V |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Connector | 18 Pin Connector FPC |
| Dot Pitch | 0.519mm(L)*0.45mm(W) |
|---|---|
| Controller | SPLC780D1 OR EQUIVALENT |
| Color | White |
| Storage Temperature | -20~70° |
| Connetor | FPC |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Number Of Characters | 16 Characters X 2 Lines |
| Controller | SED1520 Or Equivalent. |
| Dot Pitch | 0.6mm(L)*0.49mm(W) |
| Module Size | 84.0(W) ´ 44.0(H) ´ 9.3 Max (T) |