| Name | 7 Segment LCD Display |
|---|---|
| Display Mode | Positive |
| Viewing Angle | 9 O'clock |
| Drive Mode | 1/8 Duty, 1/4 Bias |
| Customized | Customized |
| Name | Custom Segment LCD Display |
|---|---|
| Storage | -10℃ To 60℃ |
| Drive Voltage | 3.3V |
| Backlight | White |
| Display Type | HTN Negative, Transmissive |
| Name | 8x2 Character LCD Display |
|---|---|
| Controller | S6B0069 Or Equivalent |
| Display Color | White |
| Driving Scheme | 1/160 Duty, 1/14 Bias |
| Backlight Type | LED |
| Backlight Color | Customizable |
|---|---|
| Dimensions | 37mm ( L ) * 17mm ( W ) * 1.1mm T |
| Supply Voltage | 3.0V |
| Display Type | Segment LCD |
| Connect | Pin |
| Name | 5 Inch TFT LCD Display Screen |
|---|---|
| Led Life Time | 50,000 Hr |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Display Area | 55.44(H)x98.64(V)mm |
| Backlight | 56LEDs, 160mA, 21.5V |
| Operate Temperature | 0~+50℃ |
|---|---|
| Display Type | Custom Segment LCD Display |
| Connection Way | PIN, 13 Numbers |
| Working Voltage | 3.3V |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
|---|---|
| Connect | Pin, Zebra Or FPC |
| Va Size | 78*59/56mm*1.1T Or Custom |
| Backlight Type | LED |
| Technology | LCD |
| Outline Size | Customized |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Backlight Technology | LED |
| Outline Size | Customized |
| Connectivity | Pin , Zebra Or FPC |
| View Angle Direction | 12 O'clock |
|---|---|
| Polarizer Type | Transmissive |
| Backlight Type | White LEDs |
| Operating Temp | -10ºC+60ºC |
| Display Mode | Negative |
| Name | RGB LED Backlight LCD Display |
|---|---|
| Driver Ic | SMT_HT1621 |
| Driving Condition | 5.0 V |
| Polarizer Mode | Transmissive |
| Transport Package | Carton/Pallet |