| Name | Small LCD Display Module |
|---|---|
| Display Resolution | 128*64 |
| Viewing Area | 53.50 X 28.80mm |
| Item | 12864 LCM |
| Driving Method | 1 / 64 Duty,1 / 9 Bias |
| Touch Screen | Customized |
|---|---|
| Fpc Connect | 24PIN, ZIF Type |
| Resolution | Customized |
| Lcd Type | VN LCD Display |
| Dimensions | Customized |
| Backlight | LED |
|---|---|
| Dimensions | Customized |
| Module Size | Customized |
| Panel Type | VA LCD Display |
| Technology | LCD |
| Name | Reflective Monochromatic FSTN LCD Display |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Display Color | Monochrome |
| Interface | SPI |
| Lcd Type | FSTN, Positive |
| Type | FSTN Lcd Display |
|---|---|
| Working Supply | 3.5V |
| Connector | PIN |
| Backlight | White Led |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Connection Way | Pin, Zebra Or FPC |
|---|---|
| Voltage | 2.8V,3.0V, 3.2V,3.6V,4.0V,4.5V,5.0V |
| Drive Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias |
| Viewing Angle | 6 O'clock Or 12 O'clock |
| Dimensions | Customized |
| Backgroundcolor | Green |
|---|---|
| Display Mode | TN, Positive |
| Polarizer Type | Transmissive |
| Duty | 1/4 |
| Storage | -30℃ To 80℃ |
| Name | Segment LCD Module |
|---|---|
| Duty | 1/4 |
| Storage Temperature | -10°C To 60°C |
| Polarizer | Transmissive |
| Backlight | White |
| Name | Custom LCD Panel |
|---|---|
| Lcd Type | TN Positive |
| Connector | FPC, 50 Numbers |
| Storage Temperature | -10~+60℃ |
| Drive Voltage | 3.0V |
| Resolution | Customized |
|---|---|
| Drive | ST7789V |
| Voltage | 3.0V |
| Interface Type | SPI |
| Storage Temperature | - 10°C To + 60°C |