| Operating Voltage | 3.3V |
|---|---|
| Tft Active Area | 95.04(W)*53.856(H)mm |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Luminace | 300cd/m2 |
| Module Size | 105.5(W)*67.2(H)*4.95(T)mm |
| Name | 4.3 Inch TFT LCD Display |
|---|---|
| Warranty | 24 Months |
| Display Area | 68.04(H)x120.96(V)mm |
| Backlight Type | LED |
| Lcd Type | IPS |
| Outline Size | Customized |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Backlight Technology | LED |
| Outline Size | Customized |
| Connectivity | Pin , Zebra Or FPC |
| Panel Type | LCD |
|---|---|
| Brightness | Customizable |
| Connection | Soldering (can Be Customized ) |
| Driver Method | 1/8 Duty Cycle, 1/4 Bias |
| Dimensions | 98.0 X 38.0 X 2.80 Mm |
| Working Voltage | 5.0V |
|---|---|
| Lcd Type | HTN Transmissive |
| Viewing Angle | Wide |
| Backlight Color | Customizable |
| Customization Options | Customizable |
| Segment Size | Customizable |
|---|---|
| Storage Temperature | -10°C To 60°C |
| Interface Type | Zebra Connection |
| Display Mode | Custom |
| Display Size | Customizable |
| Customization Options | Customizable |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Display Size | Customizable |
| Backlight Color | White |
| Operating Temperature | -30°C To 80°C |
| Display Type | TN LCD Display |
|---|---|
| Technology | LCD |
| VA Size | Customized |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Connectivity | Pin , Zebra Or FPC |
| Shipping By | DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post ...etc |
|---|---|
| Interface | 24-bit RGB Interface |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Name | LCD Display Module |
| Display Area Size | 7 Inch |
| Name | RGB LED Backlight LCD Display |
|---|---|
| Driver Ic | SMT_HT1621 |
| Driving Condition | 5.0 V |
| Polarizer Mode | Transmissive |
| Transport Package | Carton/Pallet |