| Display Mode | TFT/Transmissive |
|---|---|
| Pins Number | 24 PINS |
| Interface | MCU ( Customizable ) |
| Outline Dimension | 31.52x33.72x1.8 Mm |
| Screentype | LCD TFT |
| Active Area | 66.52 (W) X33.24(H) |
|---|---|
| Backlight | LED Backlight (usually White Or Blue) |
| Interface | MCU |
| Screen Size | 80.0(W) X 54.0 (H) X 9.7(D) |
| Controller Ic | ST7567 |
| Size | Customized |
|---|---|
| Light Source | White LED |
| Interface | Serial/parallel Interface |
| Overall Dimensions | 58.70×38.50×4.50(excluded FPC Length) |
| IC | ST7567 |
| Surface Luminance | 350 Cd/m2 (nits) |
|---|---|
| Outline Size | 17.6 X 20.6 X 1.45 Mm |
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive Touch |
| Pin Number | 28 PIN |
| Interface Types | MCU 8bits |
| Overall Dimensions | 35.1 X 30.9 X 3 Mm |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Viewing Size | 26.355x 25.33 Mm |
| Product Type | FSTN Positive |
| Touchscreen | Optional Resistive Or Capacitive |
| Panel Type | IPS |
|---|---|
| Surface Luminance | 250 Cd/m² (typical) |
| Active Area | 36.72×48.96mm |
| Connectivity | FPC Type Connection |
| Overall Dimensions | 42.72×60.26×3.5mm |
| Display Size | 128x64 Pixels |
|---|---|
| Brightness | 180 Cd/m2 |
| Viewing Angle | 6:00 |
| Module Size | 79.05(L) X 35.2(W) X 8.04(H) (mm) |
| Backlight | LED Backlight |
| Connect | Plugging In |
|---|---|
| Backlight Color | Green Backlight |
| Operating Temperature | -10°C To +60°C |
| Resolution | 128x64 |
| Backlight | LED Backlight |
| Display Color | Monochrome (Black And White) |
|---|---|
| Operating Voltage | 3.3V(Typical Value) |
| Controller Chip | ST7565R |
| Polarizer Type | Transflective |
| Interface Connector | 8080 MCU Interface OR 6800 MCU Interface OR 4-Line SPI Interface |
| Pin Number | 36 PIN |
|---|---|
| Operating Temp | -30°C To +80°C |
| Optics | 6:00 Viewing Direction |
| Backlight Technology | LED |
| Glass | TN, Negative, Transmissive |