| Resolution | Customized |
|---|---|
| Backgroundcolor | White |
| Outline Dimension | 113(W)* 75(H)* 2.8(T) Mm |
| Voltage | 3.6 V |
| Connectivity | PIN, 40 Numbers |
| TFT Mode | TFT, Transmissive |
|---|---|
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Back Light | Four White LED |
| Origin | China |
| Active Area | 36.72mm×48.96mm |
| Lcd Type | STN, Positive |
|---|---|
| Backlight | Led Backlight |
| Module Size | 79.05 X 39.5 X 8.24 Mm |
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Controller | S6B0724 |
| Fpc | 40pin |
|---|---|
| Interface | RGB 24bit |
| Backlight Technology | LED |
| Driver Ic | ST7262 |
| Operation Temperature(°C) | -20~70℃ |
| Name | Segment LCD Module |
|---|---|
| Duty | 1/4 |
| Storage Temperature | -10°C To 60°C |
| Polarizer | Transmissive |
| Backlight | White |
| Drive Duty | 1/64 Duty |
|---|---|
| Number Of Pixels | 128*32 |
| Active Area | 55.02(W) X13.10(H) Mm |
| View Area | 57.02(W) X15.10(H) Mm |
| Response Time | 10µs |
| Customization Options | Customizable |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Display Size | Customizable |
| Backlight Color | White |
| Operating Temperature | -30°C To 80°C |
| Application | Industrial, Medical, Consumer Electronics |
|---|---|
| Bonding Mode | COG |
| Display Type | COG (Chip-On-Glass) |
| Driver Ic | S6B0724 |
| Display Color | Monochrome |
| Type | FSTN Lcd Display |
|---|---|
| Working Supply | 3.5V |
| Connector | PIN |
| Backlight | White Led |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Name | LCD Segment Display Module |
|---|---|
| Backgroundcolor | Black |
| View Angle Direction | 12 O'clock |
| Duty | 1/8 |
| Vop | 3V |