| Viewing Direction | Full |
|---|---|
| Active Display Area | 94.2(H) * 150.72(V) |
| Operating Temperature | -20+70 |
| Original Place | CHINA |
| Pin Count | 40 Pin |
| Light Source | White LED |
|---|---|
| Resolution | 48x88 |
| Colors | Monochrome (white) |
| Viewing Angle | All Viewing Angles |
| Interface | 12C |
| Operating Temperature | -40°C To +70°C ( Customizable ) |
|---|---|
| Outline Screen Size | 47.0(L) X 43.0(W) X 13.8(T) Mm |
| Number Of Pixels | 128*64 |
| Interface | 12C |
| Drive Ic | SSD1309 Or Equivalent |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Viewing Direction | 80° All Directions |
| Overall Dimensions | 59.60x47.3x3.4 Mm |
| Pin Number | 40 PIN |
| Connection | FPC Connector Type |
| Operating Voltage | 3.3V / 5V |
|---|---|
| Pixel Pitch | 0.18mm |
| Overall Dimensions | 35.1 X 30.9 X 3 Mm |
| Contrast Ratio | Up To 10,000:1 |
| Backlight Technology | LED |
| Connection | Pin |
|---|---|
| Cover Glass Dimension | Customizable |
| Fpc Connect | 36 Pins |
| Storage Temperature | -30°C To 80°C |
| Pixel Pitch | 0.17925 Mm |
| Module Size | 24.74*16.9*1.42 (mm) |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Fpc Connect | 30 Pins |
| Interface Types | 6800/8080 Parallel, 4-wire SPI, And I2C |
| Viewing Angles | All Viewing Angles |
| Name | 256X64 SSD1322 OLED Display |
|---|---|
| Operating Temperature | -10~+60℃ |
| Type | AMOLED LCD |
| Driver IC | SSD1322 |
| Display | AMOLED |
| Outline Drawing | According To The Annexed Outline Drawing |
|---|---|
| Pixel Pitch | 0.7*0.7MM |
| Display | Oled |
| FPC Connector | 4PIN, Soldering |
| Sizes Range | 1.3 Inch |
| Panel Type | TFT |
|---|---|
| Display Color | White Blue Optional |
| Touch Screen | Without Touch Screen (Optional) |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Connection | Soldering/Hotbar (customizable) |