| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Display Mode | Normal White |
| Lcd Type | IPS |
| Dimensions | 19.65(H)*36.76(V)*1.6(D)mm |
| Size | 1.47inches |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Outline Size | 19.65(H)*36.76(V)*1.6(D)mm |
| Backlight Type | LED |
| Lcd Type | IPS |
| Screen Size | 1.47inches |
| Interface | 4Line SPI |
|---|---|
| Driver Lc | ILI9488 |
| Active Area | 48.96(H)x73.44(V) |
| Brightness | 400 Cd/m² |
| Display Colors | 262K |
| Light Source | White / Amber / Blue / Yellow |
|---|---|
| Size | 3.7inches |
| Driver Method | 1/4 Duty Cycle, 1/3 Bias |
| Display Mode | Negative / VA Optional |
| Viewing Angles | All |
| Overall Dimensions | 34.3 × 45.5 × 3.8 Mm |
|---|---|
| Panel Type | LCD |
| Interface Types | I2C |
| Operating Temperature | -40℃ To +85℃ |
| Luminance | 60 Cd/m2 |
| Viewing Direction | Full |
|---|---|
| Active Display Area | 94.2(H) * 150.72(V) |
| Operating Temperature | -20+70 |
| Original Place | CHINA |
| Pin Count | 40 Pin |
| Light Source | White LED |
|---|---|
| Resolution | 48x88 |
| Colors | Monochrome (white) |
| Viewing Angle | All Viewing Angles |
| Interface | 12C |
| Operating Temperature | -40°C To +70°C ( Customizable ) |
|---|---|
| Outline Screen Size | 47.0(L) X 43.0(W) X 13.8(T) Mm |
| Number Of Pixels | 128*64 |
| Interface | 12C |
| Drive Ic | SSD1309 Or Equivalent |
| Operating Voltage | 3.3V / 5V |
|---|---|
| Pixel Pitch | 0.18mm |
| Overall Dimensions | 35.1 X 30.9 X 3 Mm |
| Contrast Ratio | Up To 10,000:1 |
| Backlight Technology | LED |
| Module Size | 24.74*16.9*1.42 (mm) |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Fpc Connect | 30 Pins |
| Interface Types | 6800/8080 Parallel, 4-wire SPI, And I2C |
| Viewing Angles | All Viewing Angles |