| Name | 7 Inch TFT LCD Screen |
|---|---|
| Viewing | 6 O'clock |
| Supplier Type | OEM/ODM |
| Customize | Support |
| Viewing Area | 154.08(W) × 85.92(H) Mm |
| Module Size | 50 * 69.2 Mm * 2.4 T |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Touchscreen | No |
| Luminance | 250 Cd/m2 |
| Screen Type | TFT |
| Technology | LCD |
|---|---|
| Touchscreen | No |
| Viewing Angle | 12 O ' Clock |
| Colors | 262K |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Ctp Interface | I2C |
|---|---|
| Resolution | 480*360 Pixels |
| Light Source | White LED*6 |
| Pin Number | 25 PIN |
| Driver Ic | ST7701S |
| Name | 2.4 Inch TFT LCD Screen Display |
|---|---|
| Compatibility | Windows, Mac, Linux |
| Color Gamut | SRGB 100% |
| Backlight Type | LED |
| Response Time | 5 Ms |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Connectivity | RGB |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Resolution | 320*240 Pixels |
| Screen Size | 1.44 Inches |
|---|---|
| Viewing Angle | 12 O ’ Clock |
| Display Type | TFT LCD |
| Touch Screen | No |
| Luminance | 250 Cd/m2 |
| Viewing Angle | IPS All Viewing Angles |
|---|---|
| Light Source | White LED |
| Screen Type | TFT |
| Display Type | TFT LCD |
| Pins Number | 51 Pins |
| Module Size | 54.46(H)×82.94(W)×2.2(T)mm |
|---|---|
| Touch Screen | No |
| Display Type | TFT LCD |
| Active Area | 48.96(H)×73.44(W) Mm |
| Colors | 262K |
| Outline Size | 85 Mm ( L ) * 64 Mm ( W ) |
|---|---|
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Screen Type | TFT |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Interface | RS232 / TTL |