| Response Time | 20ms |
|---|---|
| Driving Method | 1 / 64 Duty,1 / 9 Bias |
| Polarizer Type | Transflective |
| Operating Temp | -20 To 70℃ |
| Driver Ic | Ra8835 |
| Interface Type | SPI/I2C |
|---|---|
| Storage Temperature | -20 To 70 Degrees Celsius |
| Resolution | 128x64 Pixels |
| Compatibility | Arduino, Raspberry Pi, Etc. |
| Polarizer Type | Transflective |
| Vdd | 3.3V |
|---|---|
| Display Viewing Area | 66.0(W)* 32.7(H) Mm |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Fpc Number | 26PIN |
| Interface | 8-bit Parallel, SPI |
| Viewing Angle | 6 O'clock |
|---|---|
| Fpc | 34pin |
| Lcd Type | STN(Blue), Negative |
| Interface Type | 8-bit Parallel, SPI |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Drive Method | 1/64 Duty, 1/7 Bias |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Connector | 10 Pin Socket Type |
| Operating Temperature | -10°C To 60°C |
| Storage Temperature | -20°C To 70°C |
| Backlight Technology | LED |
|---|---|
| Display Type | COG |
| Light Source | White LED |
| Pins Number | 26PINS |
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Name | Segmented LCD Display |
|---|---|
| Controller | ST7567 |
| LCD Viewing Area | 22.6(W)* 29.0(H) Mm |
| Module Size | 25.0(W)* 37.9(H)* 3.8(T) Mm |
| Drive Voltage | 3.7V |
| Operating Voltage | 3.3V |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Interface Types | SPI |
| Technology | LCD |
| Driver Method | 1/64 Duty Cycle, 1/9 Bias |
| Fpc | 16pin |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Color | Monochrome (Black And White) |
| Interface | 4-line SPI Interface |
| Display Type | LCD |
| Name | Small LCD Display Module |
|---|---|
| Display Resolution | 128*64 |
| Viewing Area | 53.50 X 28.80mm |
| Item | 12864 LCM |
| Driving Method | 1 / 64 Duty,1 / 9 Bias |