| Name | 3.5 Inch TFT LCD Screen |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Color Gamut | RGB |
| Interface | 8-bit Parallel |
|---|---|
| Display Type | LCD |
| Resolution | 128x64 |
| Storage Temperature | -20 To 70 Degrees Celsius |
| Operating Temperature | -10~+60℃ |
| Display Color | 262k |
|---|---|
| Size | 1.44 Inches |
| Pins Number | 10 Pins |
| Outline Size | 29.00(W) X 34.41(H) X 2.25(T) |
| Active Area | 25.50(W) X 26.50(H) |
| Active Area | 27.72(H)*27.72(V) Mm |
|---|---|
| Peration Temperature | -20~+70 |
| Type | LCD |
| View Direction | All |
| Color | Full Color |
| Display Color | Monochrome (Black And White) |
|---|---|
| Operating Voltage | 3.3V(Typical Value) |
| Controller Chip | ST7565R |
| Polarizer Type | Transflective |
| Interface Connector | 8080 MCU Interface OR 6800 MCU Interface OR 4-Line SPI Interface |
| Interface | HDMI, VGA |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| LCD Driving Method | 1/65 Duty, 1/9 Bias, 3.0V |
| Display Type | STN, POSITIVE ,TRANSFLECTIVE |
| Colors | 262K |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Active Area | 13.82(H)*23.04(V) Mm |
| Dimensions | 16.12(H)*29.76(V)*1.52(D) Mm |
| Size | 1.06 Inch |
| Appearance Size | 50.0(L) X 40.0(W) X 4.1(T) Mm |
|---|---|
| Driving Scheme | 1/96 Duty Cycle, 1/10 Bias |
| Display Resolution | 160*95 |
| Interface | MPU ( Can Be Customized ) |
| Va Size | 47.0(L) X 30.0(W) Mm |
| Power Supply Voltage | 5V |
|---|---|
| Standard | ISO9001:2015,ROHS |
| Operating Temp | -20 To 70℃ |
| Display | 320×240 Dots |
| Display Color | Monochrome |
| Screen Type | TFT |
|---|---|
| Display Mode | Normal White |
| Backlight Technology | LED |
| Active Area | 48.96(H)* 73.44(V) Mm |
| Viewing Angle | 12 O'clock |