| Screen Type | Graphic |
|---|---|
| Display Size | Customized |
| Viewing Angle | 12 O' Clock |
| Drive Method | 1/65duty 1/9 Bias |
| Rohs Compliant | Yes |
| Contactor | COG+FPC |
|---|---|
| Size | Customized |
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Number Of Dots | 128X64 Dots |
| Polarizer Mode | Transmissive |
| Interface | LVDS |
|---|---|
| Operation Temp | -20+70℃ |
| Contactor | Pin, Zebra Or FPC |
| Display Mode | Positive Or Negative |
| Display Type | COG |
| Surface Luminance | 350 Cd/m2(nits) |
|---|---|
| Outline Size | 40.0L×28.0W×4.5H(max) |
| Operating Temperature | -20°C To +70°C |
| Interface | 6800-Series OR 8080 Series MPU |
| Backlight Type | LED |
| Driving Voltage | 2.4~5.5V |
|---|---|
| Driving Method | 1/4 Duty 1/3 Bias |
| Backlight | Optional (LED Backlight) |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
| Customization Options | Customizable |
| LED Backlight | White, 2PCS |
|---|---|
| Resolution | 128x64 |
| Controller | ST7033 |
| Storage Temperature | -30℃ To 80℃ |
| Response Time | 5 Ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
|---|---|
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Backlight Type | LED |
| Touch Screen | No |
| Operating Temperature | -10~+60℃ |
| Touchscreen | Customized |
|---|---|
| Resolution | 160*160 |
| Outline Size | 82.2(L) X 76.0(W) X 9(T) Mm |
| Brightness | Customized |
| Connect | Metal Pin ( Can Be Customized ) |
| Brightness | 200 Cd/m² |
|---|---|
| Backlight Technology | LED |
| Display Mode | Normal Black |
| Size | 7 Inches |
| Connectivity | RGB |
| Backlight Type | LED |
|---|---|
| Connectivity | VGA |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | TN |
| Response Time | 3 Ms |