| Active Area | 66.52 (W) X33.24(H) |
|---|---|
| Backlight | LED Backlight (usually White Or Blue) |
| Interface | MCU |
| Screen Size | 80.0(W) X 54.0 (H) X 9.7(D) |
| Controller Ic | ST7567 |
| Display Size | 128x64 Pixels |
|---|---|
| Brightness | 180 Cd/m2 |
| Viewing Angle | 6:00 |
| Module Size | 79.05(L) X 35.2(W) X 8.04(H) (mm) |
| Backlight | LED Backlight |
| Production Technology | COG |
|---|---|
| Bonding Mode | COG |
| Contactor | FPC |
| Operatingtemperature | 0°C TO + 50°C,-10°C TO + 60°C,-20°C TO + 70°C, |
| Voltage | 2.8V,3.0V, 3.2V,3.6V,4.0V,4.5V,5.0V |
| Lcd Type | FSTN, Positive |
|---|---|
| Name | COG LCD Display |
| Pin Count | 32PIN |
| Backlight Type | LED |
| Controller | ST7567 |
| Resolution | 128*64pixels |
|---|---|
| Working Voltage | 3.3V |
| Driver Ic Model | S6B0724 |
| Panel Type | STN-LCD LCD Module |
| Model | COG LCD Display |
| Power Supply Voltage | 3-5V |
|---|---|
| Polarizer Type | Transflective |
| Panel Size | Customized |
| Panel Type | TN-LCD LCD Module |
| Visual Size | 35.8X36.75mm/Customized |
| Application | Industrial, Medical, Consumer Electronics |
|---|---|
| Bonding Mode | COG |
| Display Type | COG (Chip-On-Glass) |
| Driver Ic | S6B0724 |
| Display Color | Monochrome |
| Screen Size | Customized |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Touch Screen | Customized |
| Operating Temp | -20°C~70°C |
| Display Mode | Negative |
| Display Type | COG (Chip On Glass) LCD |
|---|---|
| Resolution | 128 X 64 Pixels |
| Controller | S6B0724 |
| Driving Method | 1/64 Duty,1/9 Bias |
| Power Supply | 3.0V |
| Size | Customized |
|---|---|
| Light Source | White LED |
| Interface | Serial/parallel Interface |
| Overall Dimensions | 58.70×38.50×4.50(excluded FPC Length) |
| IC | ST7567 |