| Name | Monochrome LCD Screen |
|---|---|
| Driving Scheme | 1/64 Duty Cycle, 1/9 Bias |
| Backlight | LED (YELLOW-GREEN) |
| Luminance | 250cd/m2 |
| Drive Method | 1/65duty 1/9 Bias |
| Name | Graphic LCD Display |
|---|---|
| Lcd Type | FSTN(Black-white), Positive |
| Display Size | 128x64 Pixels |
| Vdd | 3.0V |
| Brightness | >100 Cd/m2 |
| Overall Dimensions | 34.3 × 45.5 × 3.8 Mm |
|---|---|
| Panel Type | LCD |
| Interface Types | I2C |
| Operating Temperature | -40℃ To +85℃ |
| Luminance | 60 Cd/m2 |
| Voltage | 3.0V |
|---|---|
| Dot Matrix | 128*64 Dots |
| Viewing Angle | 160 Degrees |
| Fpc Number | 21PIN |
| Driver IC | ST7567A |
| Driver Ic | ST7567 |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Resolution | 128x64 Pixels |
| Fpc Number | 30PIN |
| Name | 128x64 LCD Display |
| Name | Seven Segment LCD Display Module |
|---|---|
| Operating Voltage | 3.3V-5V |
| Storage | -10℃ To 60℃ |
| Connector | PIN |
| Backlight Type | Blue LEDs |
| Name | Color LCD Display |
|---|---|
| Type | VA |
| Production Capacity | 1000000pieces/Year |
| Viewing Direction | Full Viewing Angle , Full View |
| Driving Methor | Negative |
| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Polarzer Mode | Transflective |
| Display Resolution | 160x128 Pexels |
| Contrast Ratio | Varies Depending On Model |
| Duty | 1/128DUTY |
| Light Source | White LED |
|---|---|
| Resolution | 48x88 |
| Colors | Monochrome (white) |
| Viewing Angle | All Viewing Angles |
| Interface | 12C |
| Name | TFT LCD Display |
|---|---|
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Display Type | TFT |
| Resolution | 480x800 Dots |
| Viewing Angle | 178 Degrees |