| Name | Monochrome LCD Display |
|---|---|
| Display Resolution | 160*160 Pexels |
| LCD Type | FSTN, Transflecitve/Positive,1/160Duty,1/10Bias |
| Display | OLED |
| Viewing Area | 60.00×60.00MM |
| Led | White |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Screensize | Customized |
| Polarizer Type | Transflective/Transmissive/Reflective |
| Lcd Type | VA Lcd Display |
| Polarizer Type | Transflective/Transmissive/Reflective |
|---|---|
| Viewing Direction | 6 O'clock Or 12 O ' Clock |
| Backlight | With Or Without |
| Operating Temp | -20℃-+70℃ |
| Voltage | 2.8V,3.0V, 3.2V,3.6V,4.0V,4.5V,5.0V |
| Outline Size | 40.6*56.6*2.7 Mm |
|---|---|
| Resolution | 240*320 Pixels |
| Touch Screen | Without Touch Screen ( Customizable ) |
| Display Technology | TFT LCD |
| Display Size | 2.2 Inches |
| Name | 2.9 Inch LCD Screen |
|---|---|
| Color Depth | Monochrome |
| Operating Temperature | -10 To 60 Degrees Celsius |
| Backlight Type | LED |
| Display Size | 128x64 |
| Lcd Type | FFSTN, Positive |
|---|---|
| Dimensions | 93.0mm X 70.0mm X 12.0mm |
| Voltage | 3.0V |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Connector | 18 Pin Connector FPC |
| Screen Size | 3.9 Inches |
|---|---|
| Brightness | 250 Cd/m² |
| Panel Type | IPS |
| Backlight Type | LED |
| Interface | RGB |
| Refresh Rate | 60 Hz |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Interface | MIPI |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Luminance | 300 Cd/m2 |
| Panel Type | TFT |
|---|---|
| Display Color | White Blue Optional |
| Touch Screen | Without Touch Screen (Optional) |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Connection | Soldering/Hotbar (customizable) |
| Outline Drawing | According To The Annexed Outline Drawing |
|---|---|
| Pixel Pitch | 0.7*0.7MM |
| Display | Oled |
| FPC Connector | 4PIN, Soldering |
| Sizes Range | 1.3 Inch |