| Name | TFT LCD Panel |
|---|---|
| Backlight Type | LED |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Viewing Angle | Free |
| Display Type | Flat |
| Name | Graphic LCD Display |
|---|---|
| Fpc | 12pin |
| Voltage | 3.0V |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Dot Matrix | 128*64 Dots |
| Viewing Angle | All |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Resolution | 240*240 |
| Pixel Driving Element | A-Si TFT |
| Keywords | 1.33 Inch Lcd Display |
| Name | TFT LCD Display |
|---|---|
| LCD Type | IPS |
| Resolution | 170*320 |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Interface | 4SPI |
| Name | Small TFT LCD Display Screen |
|---|---|
| Panel Type | IPS |
| Driver Lc | ST7789V2 |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Led Pcs | 1 Pcs |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | IPS |
| Compatibility | PC And Mac |
| Screen Size | 0.96 Inches |
| Name | 5 Inch TFT LCD Display Screen |
|---|---|
| Led Life Time | 50,000 Hr |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Display Area | 55.44(H)x98.64(V)mm |
| Backlight | 56LEDs, 160mA, 21.5V |
| Name | IPS TFT LCD Display |
|---|---|
| Lcm Outline Dimension | 46.00 (W) X40.80(H) X2.50(T) Mm |
| Backlight Type | LED |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Backlight | 50K Hours |
| Name | 7 Segment LCD Display |
|---|---|
| Drive Voltage | 3.0V |
| Customized | Customized |
| Transport Package | Carton/Pallet |
| Operating Temp | -10ºC+60ºC |
| Name | 5V LCD Display Monochrome |
|---|---|
| Backlight Color | White, 3.0V, 90mA |
| Voltage | 3.3V |
| Dots Size | 0.32×0.32mm |
| Storage Temp | -30~+80°C |